WhatsApp osiąga miliard dziennych aktywnych użytkowników

aż miliard aktywnych użytkowników bawi się codziennie na snapchacie

W lutym ubiegłego roku komunikator WhatsApp z Facebookem ogłosił, że osiągnął miliard miesięcznych aktywnych użytkowników, pokonując Messengera na tym polu przez pięć miesięcy. Teraz WhatsApp podkreślając swój rozwój ogłosił, że osiągnął właśnie miliard aktywnych użytkowników dziennie.

Aby pokazać to w pewnej perspektywnie, sam Facebook ma 1.33 miliarda dziennych aktywnych – podczas gdy popularne aplikacje takie jak Snapchat ma „tylko” 166 milionów dziennych userów, podkreślając znaczenie obecności WhatsAppa.

Porównanie z Snapchat ma również znaczenie z innej strony – oprócz ich całkowitego wykorzystania, WhatsApp poinformował również, że codziennie 250 milionów ludzi korzysta ze Statusu WhatsApp. Status WhatsApp został przeprojektowany, aby wyglądać identycznie jak Snapchat Stories.

Choć WhatsApp nie jest tak dominujący w Ameryce Północnej, wzrost zainteresowania aplikacją jest szczególnie znaczący dla planów Facebooka. Można powiedzieć, że WhatsApp dominuje w praktycznie każdym innym regionie poza USA i Azją.

Rola WhatsAppa wzrasta tym bardziej dlatego, że Snapchat skoncentrował większość swoich sił na Ameryce Północnej. Według liczb z pierwszego kwartału, 43% aktywnych użytkowników pochodzi z Ameryki Południowej, 33% z Europy i 24% z innych lokalizacji. Oznacza to, że Snapchat ma 95 milionów aktywnych użytkowników w najważniejszych core regionach WhatsAppa.

Z miliarda użytkowników Snapchata tylko 20 milinów znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Reszta, czyli około 980 milionów osób w innych regionach należących do WhatsApp, w porównaniu do 95 milionów na Snapchacie.

Źródło: http://www.socialmediatoday.com/social-networks/whatsapp-reaches-1-billion-daily-active-users