Nowa aplikacja NASA by inspirować podczas zaćmienia

Nowa aplikacja NASA GLOBE pomoże podziwiać zachód słońca

NASA uruchomiła w tym tygodniu najnowszą aplikację mającą na celu zmotywowanie mieszkańców do zostania naukowcem podczas nadchodzącego zaćmienia Słońca.

Nowa aplikacja Globe Observer została zaprojektowana przez program badawczy wspierany przez NASA, nazwany Global Learning and Observations to Benefit Environment, znany lepiej pod nazwą GLOBE. Inicjatywa zachęca uczniów i nie tylko do zbierania i analizowania obserwacji środowiskowych.

Film wideo o programie GLOBE na Twitterze wyjaśnia, w jaki sposób dane zgromadzone za pośrednictwem aplikacji są używane po zaćmieniu Słońca.

Dane wejdą do bazy danych programu GLOBE, gdzie będą dostępne dla studentów i naukowców z całego świata.

Naukowcy mogą później wykorzystać zgromadzone dane do porównania z obserwacjami satelitarnymi. Pomoże to w przyszłych badaniach nad Ziemią i środowiskiem.

Dzięki tej aplikacji będzie można obserwować chmury, oraz zmiany temperatury, które będą odczuwalne podczas pełnego zaćmienia słońca 21 sierpnia. Eksperymentalna aplikacja została stworzona również po to, aby pomóc entuzjastom i nie tylko zrozumieć to, co ich otacza.

Źródło: http://www.foxnews.com/tech/2017/07/27/nasa-launches-app-to-inspire-citizen-scientists-during-solar-eclipse.html