Jak wybrać narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi

Jak wybrać odpowiednie narzędzie do zarządzania mediami społecznościowymi

Zarządzanie mediami społecznościowymi i monitorowanie ich to nie tylko publikowanie i odpowiadanie, media społecznościowe to znacznie bardziej rosła i głębsza nauka.

Firmy nie generują leadów ani nie zarabiają, postując trzy odpowiednie posty na tydzień. Jeśli jesteś specjalistą ds. mediów społecznościowych lub menedżerem marketingu. Twoje zadanie jest zacznie trudniejsze do opisania niż po prostu publikowanie i odpowiadanie na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Prawdopodobnie pracowałeś z zespołem, aby dostarczyć strategię social media w celu zwiększenia liczby followersów, kierować zaangażowanie i wzmacniać markę, ale część Twojej strategii powinna obejmować wybór najlepszego narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi.

Najlepszą radą jest być selektywym przy wyszukiwaniu tego najlepszego narzędzia – jest ich wiele na rynku, ale ważne jest, by wybrać to, które opowiada Twoim potrzebom.

Istnieje kilka kluczowych funkcji, które powinny być uwzględnione we wszystkich narzędziach do zarządzania mediami społecznościowymi:

  • Monitorowanie i nasłuchanie mediów społecznościowych
  • Analiza i raportowanie
  • Zaangażowanie
  • Integracja kanałów społeczniościowych
  • Automatyzacja treści
  • Alerty

Używanie kluczowych funkcji narzędzia

Wykorzystaj takie funkcje, jak monitorowanie mediów społecznościowych, aby poprawić strategię marketingu mediów społecznościowych. Staraj się nasłuchiwać innych konkurencyjnych marek.

Analizuj hashtagi i popularnych influencerów, aby pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących treści i promocji. Poszukaj narzędzi, które pozwalają na analizę tych danych w różnych platformach oraz wielu językach.

Automatyzacja staje się również kluczowym elementem zarządzania mediami społecznościowymi. Zaangażowanie na żywo i publikowanie treści jest ważne, ale zaplanowane posty ułatwiają korzystanie z udostępnionych już wcześniej treści.

Źródło: http://www.socialmediatoday.com/technology-data/how-choose-social-media-management-tool