Facebook zaprzecza konkurentom w mediach społecznościowych w nowym badaniu

 

facebook liderem w mediach społecznościowych

Facebook potwierdził swój status jako niekwestionowanego króla w mediach społecznościowych w nowej ankiecie. Która pokazuje nie tylko, że sam serwis ma więcej miesięcznych opinii niż ktokolwiek inny, ale również więcej współpracowników niż WhatsApp i Messenger.

Według najnowszych danych Facebook liczy obecnie 2 miliardy użytkowników miesięcznie, podczas gdy WhatsApp i Messenger niedawno przekroczyli 1 miliard użytkowników razem. Facebooka wyprzedza jedynie Tencent, chiński gigant cyfrowy za swoim WeChat, z ponad miliardem użytkowników, gdy uwzględni się użytkowników z Qzone.

Oczywiście czołowi reklamodawcy śledzą nie tylko liczbę milionów użytkowników, ale i zdolność do dotarcia do wybranych grup, w oparciu o komentarze, lajki i inne aktywności online.

W Stanach Zjednoczonych dochody z reklam w mediach społecznościowych mają wynieść w tym roku 17,8 mld dolarów. W 2018 roku powinien nastąpić jeszcze wzrost. Przyszłe lata prognozuje się z Facebookiem jako liderem na rynku. Tylko wczoraj firma osiągnęła 45-procentowy przychodu z zysku, który wyniósł 9,3 mld dolarów za ruch mobilny.

Źródło: http://www.thedrum.com/news/2017/07/28/facebook-obliterates-social-media-competitors-new-survey